Jaki żwirek dla kota?

Żwirek dla kota to podstawowa rzecz, która powinniśmy kupić dla naszego pupila. Już od pierwszych miesięcy życia powinniśmy przyzwyczaić naszego kota do załatwiania się. Rynek zoologiczny oferuje kilka rodzajów żwirków, dlatego może być nam ciężko się zdecydować. Jaki żwirek dla kota wybrać i który będzie odpowiedni dla naszego, podpowiadamy w tym artykule.

Żwirek bentonitowy

Żwirek bentonitowy jest najczęściej wybierany przez opiekunów. Dostępny jest w przystępnych cenach, a także możemy go dostać w supermarkecie. Bentonit dobrze maskuje nieprzyjemne zapachy i pochłania wodę. Nie kurzy on się, jednak jest za dużych rozmiarów, aby spuszczać go w toalecie.

Żwirek silikonowy

Jest to bardzo lekki żwirek, który dobrze zatrzymuje nieprzyjemne zapachy. Jest on bardzo wydajny. Doskonale wchłania wilgoć, nie pyląc się. Pozwala to na wymienianie go co kilka tygodnie, jednak trzeba regularnie usuwać kał. Nie należy usuwać go w toalecie.

Żwirek drewniany

Tworzony jest z roślinnych surowców, które są biodegradowalne. Dzięki temu może być on bioodpadem lub kompostowany. Jest on bardzo wydajny, pochłania zapachy i można go w małych ilościach spłukać w toalecie. Jego wada jest to, że przykleją się do kocich łapeczek, przez co jest roznoszony po mieszkaniu.

Żwirek kukurydziany

Ma on delikatny kukurydziany zapach, przez co niweluje inne. Jest pochodzenia naturalnego. Jego atutem jest to można go usuwać w toalecie, jest wydajny, wysokochłonny i ekologiczny. Nie kurzy się, dzięki czemu kot nie wyniesie go poza kuwetę.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *